Aziz Yıldırım’dan Galatasaraylıları kızdıracak sözler… Olaylı derbiye ilginç yorum

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yarıda kalan Beşiktaş derbisiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken ifadeler kullandı.  “Fenerbahçe, 3-0 galip ilan edilmeli. Şenol Güneş, burada tiyatro oynadı” diye konuşan Yıldırım olaylı derbiyi ilginç bir şekilde Galatasaray’a bağladı

Aziz Yıldırım şunları söyledi…

“1995-96 YILINDA HÜKMEN MAĞLUP EDİLDİK”

“1995-96 yılıydı. Trabzon’da Otto Baric’in sırtına taş geldi ve o da yere düştü. Sonra Fenerbahçe takımı sahadan ayrıldı. Haluk Ulusoy, ‘Magnum’la mı vuruldu’ dedi. Hükmen mağlup edildik. Otto Baric’e o gün her türlü hakaret edildi. Şenol Güneş’e olduğu zaman hiçbir şey olmayacak ama Fenerbahçe’ye yapıldığında herkes konuşabilir öyle mi? Şenol Güneş burada tiyatro oynamıştır.”

“ŞENOL GÜNEŞ TİYATRO OYNADI”

Otto Bariç’e o gün Türk medyası her türlü hakareti, suçlamayı yaptı. Beşiktaş maçından sonra da Şenol Güneş’in yanlış yaptığı yönünde haberler çıktı. Bunun üzerine Şenol Güneş, herkesi suçladı. Şenol Güneş’e olunca hiçbir şey olmayacak, bizimle ilgili olunca herkes her şeyi söyleyebilir. Perşembe günü Sayın Güneş burada tiyatro oynamıştır. Filozofça konuşan, eğitimci bir insandan beklenen maçın devamı için tutum göstermesidir. Ondan sonra da istediği gibi konuşup haklı olurdu. Kafasına dikiş atılmış gibi davrandı, hastaneye gitti. Doktor açıklama yaptı. Beşiktaş, Fenerbahçe’yi 2. yarıda provoke etmeye çalıştı. Tolga Trabzonlu, Şenol Güneş Trabzonlu, Mustafa Pektemek Trabzonlu. 1995-1996 ve 2010-2011’deki acılarını kendileri her platformda Fenerbahçe’den çıkarmaya çalışıyor. Bunlar artık aradan çekilmelidir.

“ŞENOL GÜNEŞ BİZE SAYGI GÖSTERMİYOR”

Şenol Güneş, Bursa’dan bağırıyor, ‘burada hava temiz’ diye. Sonra Beşiktaş’a geliyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş aynıdır. Şenol Güneş değer verdiğimiz bir insan, saygı gösteriyoruz. O saygı göstermiyor. Buraya bordo-mavi giyinip geliyor, seyirciyi tahrik ediyor. Küfüre karşı en çok mücadele eden Aziz Yıldırım ve arkadaşlarıdır. Her zaman karşıyız.

Bunları tasvip etmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi kumpas var. İncelemeler yapılıyor. Son zamanlarda Passolig’den çok miktarda kart alınmıştır, bizim maçlar için. Kale arkalarında 300 tane yeni kart alınmış. Bunlar iyice incelendikten sonra kamuoyu aydınlatılmalı. Oyuncunun boğazını sıkar, hakeme küfür eder, bir şey olmaz. Fenerbahçe’ye olunca milat kelimesi geçer. Fenerbahçe’ye olmazsa kimseye bir şey demeyeceğiz.

“FENERBAHÇE OLUNCA MİLAT…”

Denizli maçı 16 dakika uzadı, 20 kere durdu. Şampiyonluğu kaçırdık. O maç, bugün yaşananlara benziyor mu? O gün bizim lehimize karar verildi mi? Hayır. Trabzon’da otobüs kurşunlandı. Faili bize göre belli. 40 kişiyi öldürmek için kurşunlandı otobüs. Bugüne kadar aydınlanması için Türk kamuoyu ne yaptı? Basın niye üstüne gitmez? Çünkü Fenerbahçe. Fenerbahçe olunca kimse umursamaz. 3 Temmuz’da da bu milat olsun dendi. Fenerbahçe olunca milat…

GALATASARAY’I SUÇLADI

Spor Toto Süper Lig’de sezonun ilk yarısında hakemin kafasına yabancı madde isabet eden Galatasaray derbisini hatırlatan Aziz Yıldırım, şampiyonluk konusunda da konuştu.

Aziz Yıldırım, o maçta kendi oyuncularının hakemi kaldırdığını söylerken ”İlk yarı Galatasaray maçında hakeme bir şeyler atıldı ve hakem düştü. Bizim oyuncular hakemi kaldırmasa, Fenerbahçe’nin şu anda 62 puanı vardı. Yani Galatasaray’ın 1 puanı olmayacaktı ve biz 3 puan almış olacaktık. Beşiktaş maçında Mehmet Topal’ın kafasına bir şey geldi ve düştü. Biz bunlara tenezzül etmedik” ifadelerini kullandı.

SEZONUN İLK YARISINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Fenerbahçe’nin sezonun ilk yarısında Türk Telekom Stadyumu’nda Galatasaray ile oynadığı maçın ikinci yarısında yan hakemin kafasına bir yabancı cisim isabet etmiş ve yan hakem bir süre yerde kalmıştı. Gerilimin düşmesinin ardından derbi devam etmişti.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here