Canlı yayında hedef aldı… Dilmen, Galatasaraylı ünlü isme fena saydırdı!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in maçtan önce yaptığı, “Aleyhimize hatalar olursa reaksiyon gösteririz” açıklamalarının hakemleri baskı altına aldığını iddia etmişti.

Rıdvan Dilmen’in bu sözleri üzerine Galatasaray Kongre Üyesi Fatih Altaylı televizyon programında Rıdvan Dilmen’e ‘şeytan’ ve ‘ulan’ diye hitap etmesi ortalığı karıştırdı.

NTV canlı yayınına katılan Dilmen, Altaylı’ya sert sözlerle yüklendi.

İşte Dilmen’in açıklamaları:

”ANA NEDEN KIŞKIRTMAK”

Aziz beyin açıklaması, Fenerbahçe’nin açıklaması, perşembe günü Beşiktaş Divan’ı topluyor. Karar açıklanacak. Uzun zamandır futbol terörü var. Bunun nedeni futbolcu, teknik adam diyebiliriz, taraftarları kışkırtmak diyebiliriz. Bence ana neden kışkırtmak. Şenol hocanın kravat takması bence çok neden değil. Çok çarpıcı bir örnek taze taze oldu.

”İŞTE FUTBOL TERÖRÜ BU”

Provakasyon nedir biliyor musunuz? Bu iki Fatih’in (Fatih Altaylı ve Fatih Kuş) yaptığı şeydir. Diyelim ki ben kızımı alıp maça gittim arkadaşlarımla. Beni nasıl karşılarlar? Küfür yerim, belki tokat yerim. Fatih Altaylı’ya o kadar da cevap vermek istemiyorum. Kaybetmiş şöhretini. Benim cep telefonum çoğu kişide yoktur. Ölmüş anneme küfür mesajları gelmiş. Kurguyu önceden hazırlamış arkadaşlar. Değerli bir kulüp olan Galatasaray’ın önüne atmışlar beni. Bu iki Fatih denilen arkadaşa cevap veriyorum. Cumartesi günü yayınım 21:00’de. İkisine de söylüyorum. Ben bu sözleri nerede söylemişim? Nerede gazetemde yazmışım? Kuşçu ve Altaylı, benim o gün programım yoktu. Cumhurbaşkanı’nın konuşması vardı, program yapılmadı. Beni toplumun önüne yem atıyorlar. İşte futbol terörü budur.

”İSPATLARSA İŞİMİ BIRAKIYORUM”

26.04.2012’de bir yazı yazmış Cumhurbaşkanı ile alakalı. Ben söyleyemem şimdi ne yazdıklarını. Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi futbol tribünlerinin sıkıntılı olduğu dönemlerde, Abdullah Gül’ün aday olacağının konuşulduğu günlerde, benim Erdoğan’a yakınlığımdan dolayı tribünlere siyaset karıştırmaya çalışıyorlar. Ben Galatasaray taraftarı olsam o sözlerin ardından Rıdvan Dilmen’e küfür ederdim. Zaten gazeteci değilsiniz. Çapsız Erdoğan, AKP’yi anlamıyorum derken… Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak alnım ak. Sen şimdi gazetecilik yapıyorsun diye geçiniyorsun. Türkiye’ye sesleniyorum. İşte asıl provokatörler bunlardır. İki Fatih’i de savcılığa vereceğim. Altaylı ve Kuşçu’yu mahkemeye veriyorum. Eğer başıma bir şey gelirse bunlar yüzünden. Eğer söylediklerini ispatlayabilirse işimi bırakıyorum. Ama ispatlayamazlarsa onlar bıraksınlar.

”BENİM ADIM ŞEYTAN DEĞİL, RIDVAN”

Bu tür insanlar yüzünden futbol, provoke ediliyor. Televizyonda ‘ulan’ denilmez. Benim adım ‘şeytan’ değil, Rıdvan. Görüşlerim, insan ilişkilerim bellidir. Erdoğan’ı sevmeyebilirler, başka bir partiye de oy verebilirler ama ulan, şeytan diyemezsiniz. Söylediklerinize dikkat edeceksiniz. Şu kadar utanmanız varsa gazeteciliği bırakacaksınız. Cumartesi gününe kadar ispat et, mesleğimi hemen bırakacağım. Sana da bırak derim ama sen bırakmazsın, çünkü antrenmanlısın. Bunlar Türkiye düşmanları.

FATİH ALTAYLI NE DEMİŞTİ?

Fatih Altaylı, Bloomberg TV’de yaptığı programda Rıdvan Dilmen için “Derinlik-sığlık konularında en son konuşacak kişi Rıdvan Dilmen’dir. Rıdvan isimli, şeytan lakaplı arkadaş gidecek ve aynaya bakacak, ulan benden beter biri var mı diye. Sürekli siyasi ilişkilerinden bahseden o, her deliğe girip çıkan o” sözlerini kullanmıştı.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here