Fatih Altaylı: Yapılan iş resmen hıyarlık!

Gazeteci Fatih Altaylı, Igor Tudor'un Bruma'yı Çaykur Rizespor maçı kadrosuna almamasını "Yaptığı iş hıyarlık. Böyle enayilik yapılır mı kardeşim?" sözleriyle yorumladı.

Bloomberg HT’de Fatih Kuşçu’nun sunumuyla yayınlanan “Spor Saati” programının yorumcusu Fatih Altaylı, açıklamalarda bulundu.

Altaylı, Galatasaray’ın Rize ile deplasmanda yaptığı maç öncesinde yeni teknik direktör Igor Tudor’un Bruma’yı kadroya dahil etmemesi için şöyle konuştu:

“TUDOR’UN YAPTIĞI HIYARLIK”

“Bruma’nın kadroya alınmaması gençliktir, acemiliktir. Tudor’un yaptığı hıyarlıktır. Neden hıyarlıktır? Ben de yapsam benimki de hıyarlık olur. Böyle bir enayilik yapılır mı kardeşim? En azından kadroya al, sahaya çıkarma. Bu takım 3. sırada. Şampiyonluk şansı hala var. Yedek soyundur, ikinci yarı al. Ama götür. Kazansaydı sorun yoktu. Hikmet Karaman’ın söyledikleri de Türkçe tabirle: Hadi canım sende.

“GALATASARAY MAÇI HAKEMLE KAYBETTİ”

Hikmet Karaman vasat hocalardan bir tanesi. Galatasaray bu maçı kazanabilirdi. Yine hakemle kaybetti, buz gibi golü vermediler. Tudor, Advocaat gibi oynatmaya başladı Galatasaray’ı. Galatasaray’ın muazzam bir hücum gücü var. Sen o takımın kolunu, kanadını kırıyorsun. Galatasaray, hakem hatalarından 9 puan kaybetti. Beşiktaş kaç puan kaybetti? Hiç. Sadece kupada ama yine de kendi oyuncularının enayiliği yüzünden. Fenerbahçe’nin de hakem hatalarından büyük kaybı oldu. Hakemler Beşiktaş ve Başakşehir’in aleyhine çalışmadı. Lehlerine çalıştı demiyorum. Quaresma topa vurduğu için sarı kart görse derbide var mı? Yok. Hakemler sene başında çıkıp desinler ki; ‘Biz bu takımın şampiyon olmasını uygun gördük”

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here