Galatasaray’da cevap bekleyen 9 kritik soru

Süper Lig’de lider durumda bulunan Galatasaray bir taraftan şampiyonluk mücadelesi verirken, diğer taraftan kulübün ve  takımın geleceğiyle ilgili netleşmeyen konuların 2 aylık süreç içerisinde çözülmesi bekleniyor. İşte Galatasaray’da cevap arayan sorular…

İŞTE CEVAP BEKLEYEN SORULAR...

Şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’da cevaplanması beklenen kritik sorular…

YENİ BAŞKAN KİM OLACAK?

Galatasaray’da sezon sonu için merak edilen konuların başında yeni başkanın kim olacağı geliyor. Devre arasında Mustafa Cengiz sürpriz bir şekilde Dursun Özbek’i geçerek başkan olurken, sezon sonundaki seçimde yine ikilinin yarışması bekleniyor. Mustafa Cengiz ile Dursun Özbek arasındaki yarışın galibi, sezon planlarını da doğrudan etkileyecek.

TERİM GÖREVİ BIRAKACAK MI?

Yaklaşan seçim öncesi yeni seçilecek başkanın önünü açmak için Fatih Terim’in de bir hamle yapıp, yapmayacağı merak ediliyor. Fatih Terim’in, sezon sonundaki seçim öncesi yeni başkanı zor durumda bırakmamak adına istifa mektubunu sunabileceği konuşuluyor. Terim, Mustafa Cengiz’in seçilmesinin ardından da benzer bir hamlede bulunmuş ancak Mustafa Cengiz, tecrübeli teknik adamla yola devam edeceklerini belirtmişti.

UEFA’DAN CEZA GELECEK Mİ?

Galatasaray için kritik konulardan biri de UEFA’nın FFP konusunda vereceği karar… UEFA’nın Mayıs ayı içerisinde sarı-kırmızılı kulüple ilgili bir karar vermesi bekleniyor. Bu kadar ile transfer konusu da biraz olsun netleşmeye başlayacak.

NAGATOMO’NUN DURUMU NE OLACAK?

Devre arasında Inter’den kiralanan Nagatomo, kısa sürede herkesin beğenisini kazandı. Sarı-kırmızılı takımda kalması istenen Nagatomo’da ipler Inter’in elinde bulunuyor. Satın alma opsiyonu olmadığı için Galatasaray’ın Inter ile yapacağı görüşme sonrasında Japon oyuncunun son durumu belli olacak.

TRANSFERDE NASIL BİR YOL İZLENECEK?

Transfer konusunda izlenecek yol, biraz da UEFA’dan çıkacak karara bağlı. UEFA, Galatasaray’a FFP kuralları nedeniyle bir ceza vermezse sarı-kırmızılıların eli rahatlayacak. Ancak UEFA’dan bir ‘transfer kısıtlaması’ gelirse, sarı-kırmızılı takımın transfer politikası doğrudan etkilenecek. Kısıtlama gelmesi halinde Galatasaray’ın Nagatomo ve Denayer’de olduğu gibi ‘kiralama’ yönetime yönelmesi bekleniyor.

KİMLERE YENİ SÖZLEŞME TEKLİF EDİLECEK?

Galatasaray’da sözleşmesi sezon sonunda bitecek 7 oyuncu bulunuyor. Bu oyuncular için son söz Fatih Terim’in de olsa, Carrasso, Eray ve Lato’nun ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

-Ryan Donk

-Cedric Carrasso

-Yasin Öztekin

-Hakan Balta

-Koray Günter

-Iasmin Latovlevici

-Eray İşcan

HAKAN BALTA FUTBOLU BIRAKACAK MI?

Sözleşmesi sezon sonunda biten Hakan Balta için Fatih Terim’in kararı bekleniyor. İlerleyen yaşına rağmen alternatif olabilmesi adına Hakan Balta ile 1 yıllık daha sözleşme yapılma ihtimali bulunuyor. Yeni sözleşme imzalanmazsa tecrübeli oyuncunun futbolu bırakması bekleniyor.

DENAYER TAKIMDA TUTULACAK MI?

Nagatomo gibi kiralık bir diğer isim ise Jason Denayer, Özellikle Fatih Terim’den sonra görev verildiğinda yerine getiren Denayer’in de alternatif olabilmesi için bir kez daha kiralanması gündemde…

RODRIGUES AYRILACAK MI?

İngiliz ekiplerinin gündemindeki Garry Rodrigues’in geleceği de merak konusu. Galatasaray, Rodrigues’i düşük bir bedelle elinden çıkarmaya sıcak bakmıyor. İyi bir teklif gelmesi halinde ise Terim’in de onayıyla Rodrigues’in satılması bekleniyor.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here