Galatasaray’ın şampiyonluk maçı için flaş sözler… “Bornova’da risk var”

Bu cumartesi günü oynanacak maçlar sonunda belli olacak. Lider Galatasaray son 90 dakikaya 3 puanlık büyük bir avantajla giriyor.

Süper Lig’de 2017-2018 sezonunun şampiySabah Spor yazarlarından Ahmet Çakar ve Levent Tüzemen ligin son haftasına girilirken alevlenen şampiyonluk yarışını değerlendirdi. İşte Ahmet Çakar’ın Galatasaray, Fenerbahçe ve şampiyonluk sözleri…

GALATASARAY YÜZDE 90 ŞAMPİYON 

Galatasaray yüzdü yüzdü, kuyruğuna geldi. Bir beraberlik bile onları şampiyon yapacak. Bu çok ama çok büyük bir avantaj. Matematiğe vurduğumuzda da şampiyonluk şansları yüzde 90 civarında.

BAZEN SÜRPRİZLER OLUR Fakat dünya futbol tarihine baktığımızda hatta ve hatta ülke futbol tarihine baktığımızda dönemsel sürprizlere rastlarız.

BORNOVA STADI’NDA RİSK VAR 

Galatasaray yüzde 90 şampiyon oldu ama o yüzde 10, son düdüğe kadar büyük bir risktir. Üstelik maç Bornova Stadı’nda oynanacak ve neredeyse hiçbir Galatasaray seyircisi statta olamayacak. Fakat kadro kalitesine ve konsantrasyona baktığımızda Galatasaray çok önde.

AYKUT KOCAMAN SEVİMSİZ BİR HALE GELDİ

 Aykut Kocaman’ın sadece Valbuena’ya değil, başarısızlıkta herkese tavrı aynı. Sezon boyunca abuk subuk tercihleri, tuhaf puan kayıpları ve manasız laf geçirmeleriyle çok sevimsiz hale geldi. Valbuena dahil tüm oyuncuları Kocaman istedi, yönetim de aldı. Takımı Aykut Kocaman kurmuşken sezonun başlarında faturayı kalecilere kesti.

YETERSİZLİĞİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞTI

 Ardından ‘hakemler’ dedi… Son haftalarda da “Başarısızlığın temel nedeni Fenerbahçe’nin iç mücadelesi ve seyircinin takıma zarar vermesidir” deyip kendi yetersizliğini örtmeye çalıştı. Düşünebiliyor musunuz, Akhisar gibi mütevazi bir takıma 3 defa kaybettiler.

BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU KOCAMAN’DIR 

Bunun hesabını Kocaman veremiyor. Ona göre ya hakemler suçlu ya Fenerbahçe ailesi suçlu ya da seyirciler köstek olmuşlar. Yemezler bunları! Fenerbahçe’nin başarısızlığının yegane sorumlusu Aykut Kocaman’dır.

TÜZEMEN’DEN DEĞERLENDİRME

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen’in Galatasaray, Fenerbahçe ve şampiyonluk sözleri…

FUTBOLCULAR DUYGULANDI 

Alanya ve Akhisar’a karşı deplasmanda alınan iki galibiyet, Galatasaraylı oyuncuların moral-motivasyonunu ve özgüvenlerini yukarı taşıdı. Fatih Terim’in oyuncularla yaptığı sohbette, “Filmin senaryosunu siz yazdınız, siz oynadınız. Finali de siz yapın” şeklindeki sözleri Galatasaraylı oyuncuları çok duygulandırdı. 1 puan şampiyonluk için yetecek ama Galatasaray, savunma yaparak bu puanı almaz. Mutlaka kazanmak için çıkar, golü bulursa oyunun kontrolünü eline geçirir.

GÖZTEPE’DE KAYIPLAR DA KRİTİK

Göztepe İzmir’in gururu oldu ve müthiş bir taraftara sahip. Ancak Galatasaray’ın da kaliteli bir kadrosu var. Ayrıca Galatasaray’ın tam kadro ile Göztepe maçına gitmesi büyük avantaj. Göztepe’de Poko ve Halil gibi iki etkili oyuncunun oynamaması bir kayıp. Ben Galatasaray’ın İzmir’de renktaşı karşısında şampiyonluk yürüyüşünü tamamlayacağına inanıyorum.

GIULIANO BİLE ÇALIŞIYOR

Aykut Kocaman, yıldız futbolcuların ön plana çıkmasından hoşlanmaz. Alex ile yaşadığı polemik yıldız oyunculara bakışının bir kanıtıdır. Konya’da Aykut hoca, antrenör takımı kurma uğruna asla oyunu yönetecek bir yıldız oyuncu transfer etmedi. Çünkü oyunun liderinin hep kendisinin olmasını istiyor. Valbuena Fransa Milli Takımı’nda oynarken ve en son Lyon’da görev yaparken oyunun patronuydu. Arkadaşlarını yönetiyor, takımı hücuma çıkarıyor ya etkili paslar atıyor ya da golleriyle skora katkı sağlıyordu. Valbuena dışında Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’a liderlik veya patronluk taslayacak bir tane oyuncu yok. Giuliano bile takımın hamalı gibi çalışıyor.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here