Garry Rodrigues’i kızdıranTudor sorusu… Öyle bir yanıt verdi ki…

Kariyerindeki ilk lig şampiyonluğunu Galatasaray formasıyla yaşayan Garry Rodrigues, şampiyonlukla noktalanan koca bir sezonda yaşananları anlattı. 27 yaşındaki oyuncunun Tudor sorusuna verdiği yanıt dikkat çekiciydi.

Tecrübeli yıldıza Başkan Mustafa Cengiz’in geçen hafta verdiği röportajda “Fatih Terim takımda tutmaya karar verirse ve Rodrigues de kalmak isterse, 50 milyon Euro verseler de satmam” sözleri hatırlatıldı.

BURADA ÇOK MUTLUYUM

Rodrigues bir hayli keyiflendi, kahkaha attı, sonra da espriyi patlattı: “50 milyon Euro mu? O paraya o zaman Salah’ı alsınlar! Şaka yapıyorum tabii ki Salah çok değerli bir oyuncu. Ben burada mutluyum ve kalmak istiyorum. Elbette hem benim hem de kulüp için iyi bir takımdan ciddi bir teklif gelirse oturur konuşuruz ve neler olacağına bakarız. Ama Galatasaray çok büyük bir kulüp ve buradan basit bir takıma gitmek istemem. Galatasaray’la Şampiyonlar Ligi’nde oynamak hayalim.”

HASAN ŞAŞ İDOLÜM

Hasan Şaş daha iyi olmam için benimle sürekli konuştu. O da benim gibi sağ ayağını kullanıyor ve sol kanatta oynamayı seviyordu. Zamanlama konusunda beni hep uyardı, ne zaman pas atmam ne zaman şut çekmem gerektiği gibi… Fatih Terim ve ekibi, beni tamamen olumlu anlamda değiştirdi. Hasan Şaş zaten benim küçükken idolümdü. Futbolculuğu dönemini çok iyi hatırlıyorum.

GOMIS İŞİMİ KOLAYLAŞTIRDI

Benim görevim Gomis’e gol attırmak. Eğer topu ona doğru zamanında verirseniz golü atar. Çünkü hisleriyle oynuyor ve hem topun nereye geleceğini hem de topu nereye vuracağını iyi biliyor. Gomis saha içinde hem benim hem de takım için işleri kolaylaştırıyor.

RAKİPLERİMİZDEN 1 KİŞİ FAZLAYDIK!

Şampıyonluk kolay gelmedi. Son düdüğe kadar ‘bitti bu iş’ demedim. Zaten Göztepe maçını kaybetseydik bir yılımız boşa gidiyordu. Bu sezon sanki rakiplerimizden 1 kişi fazla oynadık. Taraftarımız muhteşemdi. Bizi 12 kişi oynattılar. Onların desteği ile şampiyon olduk.

SNEIJDER’DEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER DUYMAK GÜZELDİ

Sneıjder’ın geçen sezon Galatasaray’da olması, transfer teklifini düşünmeden kabul etmemi sağladı. Sneijder ayrılsa da konuşmaya devam ettik. Hatta geçenlerde İstanbul’a geldiğinde görüştük, çay içtik. Bana “Çok şaşırdım! Çünkü bu sezonun en iyisi sensin” dedi. Sneijder’den bunları duymak çok güzeldi.

ARTIK HERKES MUTLU

Fatih Terim her şeyi değiştirdi. Geldikten sonra benimle yüz yüze konuştu. ‘Senin gibi oyuncu yok bu takımda. Sen farklısın’ dedi. Futbolda hocanızla bu tip diyaloglar kurabilmeniz çok önemli. Elbette kendime güveniyorum, kalitemi de biliyorum ama Fatih Terim’in bana olan güvenini hissedince tüm gücümle onun beklentilerine karşılık vermek istedim. Artık herkes mutlu. Herkes takımı için her şeyini verdi. Bizimle sürekli konuştu. Teknik-taktik açıdan da çok zeki olduğunu söyleyebilirim.

ŞAMPİYONLUĞA AÇTIM

“Göztepe maçı hayatımın en duygusal günüydü. Zaten kendimi tutamadım ve ilk şampiyonluğum için ağladım. Karıyerımdekı en iyi sezonumu yaşadım. Başarıya açtım ve takım için her şeyimi verdim. Sonunda da kariyerimin ilk şampiyonluğunu elde ettim. Tanrı’ya şükürler olsun. Bugünler hayatımın en güzel günleri. Keyfini çıkarıyorum. Göztepe maçı hayatımın en duygusal günüydü ki zaten şampiyon olunca kendimi tutamadım ve ağladım.

O ADAMI UNUTUN

Tudor’la ilgili soruya, “O adamı unutun lütfen” demekle yetinen yetenekli sol açık Fatih Terim’i ise yere göğe sığdıramadı…

Galatasaray sezona Igor Tudor’la başladığı için Rodrigues’e Tudorlu dönem soruldu, cevabı, “Sezonun ilk yarısında zaman zaman yedek kaldım. Şaşırdım ama hoca kararıydı. Kabul etmeniz gerek. O zaman da iyi oynuyordum ama demek ki bir şeyler eksikmiş” oldu. “Tudor’la PAOK’ta geçmişten kalan bir sorununuz mu vardı?” sorusuna ise cevap vermek istemeyip, “O adamı unutun!” demekle yetindi.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here