Facebook sayfa satışı yapan Yasin Bilce Kimdir? Dolandırıcı mı?

@yasinilin nickli Yasin Bilce’den 4 tane sayfa aldım fakat bir sayfa sorunlu çıktığı için iade ettim. 1.5 ay oldu fakat hala paramı alamadım.
Kendisinin sayfalarını daha çok @crawel adlı üye satıyor. Kendisi beni Yasin Bilce ‘ye yönlendirmişti. Dolayısıyla Yasin Bilce’nin sayfalarını kendisi sattığı için kendisini de şikayet konuma dahil etmek durumundayım. Kendisiyle hiçbir problemim yok, görüşmüşlüğüm de yok. Yasin’in Crawel’in konularında da pm istediğin görebilirsiniz ve öm’de kendisinin ortağı olduğunu belirtiyor.
[img]https://i.hizliresim.com/V9zLWr.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/lqNy5b.jpg[/img]

İlk sayfayı Kasım’ın ilk haftasında satın aldım. Sonraki 3 taneyi de Aralık’ın son haftasında. Bizzat görüşme sağladık ve ayrıldık. Aynı akşam kendisiyle daha önce alışveriş yaptığım için 4.500 TL direk hesabına yollamıştım.

1000 TL 170k’lık yabancı sayfa için ödediğim para. Gri işletme onaylı olan bu sayfanın adı Türkçe olduğundan ismini değiştirmemiz gerekiyordu. Kendisi isim değişikliğinden dolayı onayının gitmeyeceğini söyledi. Onayı geri gelmedi. Video reklam (ad breaks) başvuru yerinde “The country associated with this page is not currently supported for ad breaks. The page is now signed up to have ad breaks if they become available.” yazısı boşa düşecek, sen yeniden başvurabileceksin dedi; boşa düşmedi. İki haftada isim olayını boşvermiştim artık. Fakat ne onayı geri geldi ne de Video reklama başvurmam için dediği boşa düşme olayı gerçekleşti.
[img]https://i.hizliresim.com/v6NL14.png[/img]

Esasen tüm sayfaları alınca isimleri de kendisi değiştirip bize o şekilde teslim etmesi konusunda konuşmuştuk fakat sonraki gün arayıp kendi hesabının spama düştüğünü ve bu yüzden isim değişiklik taleplerimi kabul etmediğini, “sen dener misin” diye sordu. Ben de “olur” dedikten sonra sayfaları bize Türkçe isimle vermiş oldu. Sonrası bize dert oldu tabi. Neyse bu sorun değil, bir şekilde zaman içerisinde hallettim.

Elhasıl sorunlu sayfa için 2 hafta bekledikten sonra söylediği şeyler gerçekleşmediği için iade etmek istedim. Olur dedi fakat parasının olmadığını söyledi. Daha 2 hafta önce 4500 lira ödeme yaptıktan sonra bunu demesi bana inandırıcı gelmese de sorun değil dedim. İnandırıcı gelmemesinin diğer sebebi; kendisiyle görüştüğümüzde günde 500 lira kazandığını ve yurt dışına yerleşme planının olduğunu söylemesiydi. Ama dediğim gibi kendisinin yüzüne vurmak istemedim. Alttan alayım dedim.

Bir kaç gün sonra Facebook’un İçerik Studyosunda Uygunluk kontrolü yapmayı denedim ve de ne göreyim sayfa ihlalden para kazanması kapalıymış. Kendisini aradım böyle bir durum olduğunu aktardım; ben verdiğimde sorun olmadığını söyledi. Neyse ki facebook ihlalin olduğu tarihi yazıyormuş. Bu durumdan haberi olmamasının imkanı olmadığını düşünüyorum. Çünkü yalan söyleyen bir tip. Örneğin video için kullanacağımız bu sayfaları bize pazarlamak için bazı sayfalarda 5. saniyede bile reklam çıktığını bahsetmişti. Ben 1. dkdan az görmedim dememe rağmen kendisine güvenip diğer büyük sayfayı almıştık. Bu yalanı katmasaydı sonraki sayfaları almamış olacaktık açıkçası. Çünkü 3500 değerindeki sayfayı arkadaşla istişare ederek aldık ve bir dakikadan önce çıktığını söylediği için aldık. Yani yalan katabilen bir şahsiyet. Param yok demesindeki yalan gibi.
Resimde sayfanın ihlal aldığı belirtiliyor:
[img]https://i.hizliresim.com/nQNg8M.png[/img]

Kendisine epey tolerans gösterdim. Gerçekten de yakasına yapışıp da paramı ver de demedim. Yalan söylediğini bilmeme rağmen. Fakat yine de parayı ödemek yerine ötelemeye devam etti. Önce Adsense durumuna göre dedi. (Ki bu da açık bir kavram; sonuçta Adsense iyi kazanıp da bu ay kazanamadım diyebilir) Sonra satılık sayfalarım var, onlar satılınca ödeyeceğim dedi. En son da iade ettiğim sayfa satıldıktan sonra iade edeceğim diye çevirdi de çevirdi.

Kendisine sorunlu sayfa haricinde toplamda 4950 TL’lik alışveriş yaptım ve 1000 TL iade için kendisine epey tolerans göstermeme rağmen bunu yaptı. Sayfayı sattıktan sonra mesajıma birkaç gün bekleyip cevap vermesini bekledim, şikayet konusunu hemen açmadım. Hatta kendisine zorlanırsan iki parçada da ödeyebileceğini söylemiştim Ocak ayındayken. Ocak’ta Adsense yattığında ilk yarısını, Şubat’ta diğer yarısını şeklinde. Tabi o zaman Adsense yatınca ödeyeceğim diyordu.

[img]https://i.hizliresim.com/lqN9YB.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/nQN2P5.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/v6NRzm.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/16ZrPY.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/LlREPa.jpg[/img]

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here