NBA All-Star maçını milyonlar izledi

NBA'de Batı Karması'nın kazandığı karşılaşma, ortalama 7,8 milyon kişiyle 2013'ten bu yana en çok izlenen All-Star maçı oldu

Birçok rekorun kırıldığı Amerikan Basketbol Ligi’nin  (NBA) 66’ncı All-Star maçı, ortalama 7,8 milyon kişi tarafından izlendi.

NBA’in internet sitesinden yapılan açıklamada, Batı Karması’nın Doğu  Karması’nı 192-182’lik skorla yendiği karşılaşma, ortalama 7,8 milyon kişi  tarafından takip edilerek 2013’ten sonraki dönemin izlenme rekorunu kırdı.

Sosyal medyadan da yayınlanan karşılaşma sırasında izleyici sayısının  bir ara 8,5 milyona kadar çıktığı ve bu rakamın geçen sezonki All-Star maçından  yüzde 3 daha fazla olduğu belirtildi.

Maçın en değerli oyuncusu seçilen New Orleans Pelicans’ın pivotu  Anthony Davis’in, 52 sayıyla bir all-star maçının en skorer ismi olduğu mücadele,  ABD’de en çok 10,9 reytingle Oklahoma kentinden takip edildi.

Karşılaşma, bir All-Star mücadelesinin tek çeyreğinde (101), bir  yarısında (189) ve toplamında (374) en çok sayı üretilen, en çok atış kullanılan  ve isabet yakalanan maç olarak da tarihe geçmişti.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here